Blog

Naša balónová party

Poznáte to, niekedy veci nevyjdu presne tak, ako ste si plánovali. Náš plán bol, aby pani učiteľky v deň našej piatkovej party pokreslili a popísali balóny želaniami toho, čo by chceli, aby ich tento školský rok na ich ceste sprevádzalo.   Hovorili sme o dobrom zdraví, dobrej nálade, usmievavých tváričkách a spokojných detičkách. Potom tieto priania na balónoch mali pani učiteľky spoločne s deťmi vypúšťať do neba.   Plány sú plány a realita sa nakoniec zvrtla úplne inak..   Celé popoludnie sa ale nieslo vo veľmi príjemnej, uvoľnenej atmosfére a vyzeralo to tak, že sme sa všetci dobre cítili a zabavili. Balóny sa nám spolu s deťmi rozutekali po átriu a vypúšťali sme ich nakoniec na odpočítavanie pani riaditeľky Katky s dobrou myšlienkou a vzrušením tak typickým pre deti. Veríme, že dobrá myšlienka sa nám vráti späť v podobe pokojného a plynulého školského roku.

Viac

Ako čo najlepšie zvládnuť nástup do škôlky

Na začiatku je rozhodnutie dať dieťatko do škôlky. Nastupujete do práce. Narodil sa mladší súrodenec. Máte pocit, že dieťa potrebuje kolektív a rozvíjať sa aj inak a inde, ako len doma. Keďže ste prišli k tomuto rozhodnutiu, je vysoká pravdepodobnosť, že nemáte inú možnosť alebo ste presvedčení, že je to pre dieťa dobre.

Viac

Po anglicky s Jolly Phonics už v škôlke

Dnes rodičia aj veľmi malých detí chápu, že ich deti sú ako malé špongie a vo veľmi nízkom veku sú schopné nasávať množstvo informácií, ktoré v ich hlavičkách natrvalo zostáva. Nie je nič nezvyčajné, keď rodičia zapíšu svoje dieťatko na hodiny angličtiny už vo veku 6 mesiacov. Dieťatko vníma zvuky rôznych jazykov ako tú najprirodzenejšiu vec na svete. Výskumy dokonca dokazujú, že keď sa narodíme, máme v našom „súbore zvukov“ zvuky každého existujúceho jazyka a ako rastieme a profilujeme sa v jednom, dvoch alebo viacerých jazykoch, zvuky ostatných jazykov strácame.

Viac